مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای گفت: یک دستگاه خودرو 206 هم به عنوان جایزه اصلی مسابقات، به قهرمان رشته Quiz of Kings به عنوان پرمخاطب‌ترین رشته اهدا خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری آدینه نو، نشست خبری «سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران» همزمان با هفتمین روز این مسابقات صبح یکشنبه 19 شهریورماه 1396 با حضور«حسن کریمی قدوسی» مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ،«عباس ارضی» مدیرعامل شرکت مکعب نماینده جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی ESWC و اصحاب رسانه در برج میلاد تهران برگزار و دراین نشست خبری «حسن کریمی قدوسی» مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اظهارداشت: درفاصله 2 ماه از برگزاری نمایشگاه TGC، بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در حال برگزاری رویداد بزرگ دیگری با مخاطبان کاملا متفاوت است.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: در TGC هدف اتصال و ارتباط بازی‌سازان کشور به جامعه جهانی بود و در لیگ بازی‌های رایانه‌ای، بازیکنان یا گیمرها به عنوان بخش دیگری از مخاطبان بنیاد مورد هدف هستند و23 میلیون نفر در کشورما به طور متوسط روزی 70 دقیقه بازی می‌کنند .

وی خاطرنشان کرد: سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای با همکاری شرکت مکعب برگزاروهمچنین برج میلاد نیز برخلاف دوره‌های پیش به عنوان یکی از برگزارکنندگان پای کار آمده که از این بابت از آن‌ها تشکر می‌کنیم چرا که حساسیت و اهمیت موضوع را مد نظر قرار داده‌اند.

کریمی قدوسی عنوان داشت: در لیگ امسال ما پذیرای نوجوانان، جوانان و حتی میانسالان از نقاط مختلف کشور هستیم و امسال جهش بزرگی در تعداد ثبت‌نام کنندگان لیگ امسال داشتیم در حالی که لیگ سال گذشته 2100 نفر شرکت‌کننده داشت، امسال در سومین دوره لیگ 6905 نفر به رقابت می‌پردازند که 10 درصد آن‌ها را بانوان تشکیل می‌دهند.

وی ابرازداشت: بیشترین ثبت‌نام کنندگان در لیگ امسال در بازی ایرانی Quiz of Kings بود که 2405 نفر در آن ثبت نام کردند. در رشته فیفا 2098 نفر، در رشته PES تعداد 1804 نفر، در رشته کلش رویال 483 نفر و در رشته کانتر استرایک نیز 23 تیم 5 نفره در حال رقابت هستند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای افزود: برای مسابقات لیگ امسال جوایز ارزنده‌ای در نظر گرفته شده و یک میلیارد ریال مقدار جوایز امسال است. یک دستگاه خودرو 206 هم به عنوان جایزه اصلی مسابقات، به قهرمان رشته Quiz of Kings به عنوان پرمخاطب‌ترین رشته اهدا خواهد شد.

وی درمورد اعزام نمایندگان ایران به مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیکی پاریس ESWC نیز اضافه کرد: اعزام نماینده ایران در رشته کلش رویال در آبان ماه قطعی شده و در صورتی که مسابقات فیفا هم به عنوان یکی از رشته‌های بازی‌های جهانی برگزار شود، برای این رشته نیز نماینده اعزام خواهیم کرد.

کریمی قدوسی تاکید کرد: حوزه مسابقات و گیمرها برای بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای اهمیت دارد و تلاش ما این است که به ترویج بازی‌های با مفهوم و محتوای مناسب و مورد تایید وزارت ارشاد کمک کنیم. متاسفانه در برخی مسابقات، بازی‌هایی انتخاب می‌شود که مجوز وزارت ارشاد ندارند و به زودی با این مسابقات برخورد خواهیم کرد.

وی ادامه داد: نباید تناقضی در کشور وجود داشته باشد و اگر بنیاد متولی کار است باید همه سازمان‌ها و نهادها به محتوای مورد تایید بنیاد و وزارت ارشاد احترام بگذارند و درباره حضور بانوان در این رویداد نیز باید گفت که در دوره دوم لیگ بازی‌های رایانه‌ای هم شاهد حضور تعداد کمی از بانوان بودیم. اما امسال به طور جدی از آن‌ها برای حضور در رقابت‌ها دعوت کردیم و اتفاقا با استقبال خوبی روبرو شد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای افزود: امسال بانوان در رشته‌های Quiz of Kings و Clash Royale شرکت کرده‌اند و در سال آینده امیدواریم شاهد حضور آن‌ها در دیگر رشته‌ها نیز باشیم و بخشی از فینال این رقابت‌ها به صورت زنده از شبکه سوم سیما پخش می‌شود و پخش زنده این مراسم ساعت 21 تا 21:30 از شبکه سوم سیما در روز پنج‌شنبه 23 شهریور انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: در تلاشیم تا کل مراسم را از شبکه اینترنتی آپارات به صورت زنده پخش کنیم و از همکاری با نهادهای مختلف در این حوزه استقبال می‌کند و با وزارت ارتباطات در سال‌های گذشته تعاملات خوبی داشته‌ایم و آن‌ها مبلغ 10 میلیارد تومان از محل وجوه اداره شده را برای وام به بازی‌سازان اختصاص دادند. همچنین با معاونت علمی ریاست‌جمهوری نیز در بخش‌های مختلف همکاری داریم.

کریمی قدوسی عنوان داشت: امیدواریم اگر قراراست صحبتی درباره بازی‌های رایانه‌ای انجام شود، این کار با هماهنگی بنیاد صورت بگیرد. ما به دنبال تعامل با نهادهای مختلف مانند وزارت ارتباطات، معاونت علمی ریاست جمهوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ورزش و جوانان هستیم چرا که مساله بازی‌های رایانه‌ای فرابخشی است. امیدواریم این هماهنگی به وجود بیاید.

وی درخصوص چالش نهنگ آبی نیز ابرازداشت: نهنگ آبی باید تاکید کنم که به مانند چالش سطل آب یخ، یک چالش است و نه یک بازی رایانه‌ای. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از سه ماه پیش از این موضوع مطلع بوده اما آن را رسانه‌ای نکرده چرا که می‌دانست تاثیر منفی می‌گذارد. همان تاثیری که امروز در سطح جامعه شاهد آن هستیم.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای یادآورشد: سازندگان این چالش دستگیر شده‌اند و از آنجا که نهنگ آبی نیاز به یک ادمین برای تایید و اعلام مراحل دارد، با دستگیری سازندگان آن عملا دیگر این چالش وجود ندارد. اما پرداختن به آن سبب می‌شود آدم‌های سودجو به فکر کپی کردن آن در کشور بیفتند و بحران جدیدی را در سطح کشور ایجاد کنند. تا چند روز پیش مردم از وجود این چالش بی‌خبر بودند اما اکنون با خبررسانی‌های گسترده‌ای که انجام شده کنجکاوی مردم را در پی خواهد داشت و همه نسبت به این بازی کنجکاوخواهند شد.

ارضی:امسال برای ششمین دوره متوالی نمایندگان ایران به جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی پاریس ESWC اعزام خواهند شد

عباس ارضی مدیرعامل شرکت مکعب نیز درادامه این نشست خبری اظهارداشت: سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای علاوه بر پیشرفت کمی، از نظر کیفی نیز ارتقا یافته و تعداد بازی‌های این دوره افزایش یافته است. همچنان تمام بازیکنان حرفه‌ای ورزش‌های الکترونیکی در کشور، در این مسابقات شرکت کرده و در هر رشته بهترین‌های ایران در حال رقابت هستند.

مدیرعامل شرکت مکعب عنوان داشت: امسال برای ششمین دوره متوالی نمایندگان ایران به جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی پاریس ESWC که 10 آبان ماه آغاز می‌شود، اعزام خواهند شد. فعلا حضور قهرمان کلش رویال در این مسابقات قطعی شده و منتظریم در صورتی که رشته فیفا نیز در مسابقات جهانی برگزار شود، قهرمان این رشته نیز اعزام خواهد شد.

وی درخصوص نتایج ایرانی‌ها در دوره‌های گذشته مسابقات هم ابرازداشت: مسابقات سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای هر سال با حضور حدود 50 کشور برگزار و در سال 2014 نوید برهانی از ایران قهرمان جهان شد. در سال 2015 هم که نخستین دوره لیگ برگزار و قهرمان آن به مسابقات جهانی اعزام شد، کیارش شکوهی عنوان چهارم جهان را کسب کرد.

ارضی افزود: سال گذشته در زمینه اعزام بازیکنان رشد داشتیم و نمایندگان ایران در سه رشته فیفا، کلش رویال و کانتراسترایک در مسابقات حضور یافتند و امیدواریم امسال نیز حداقل در سه رشته نماینده داشته باشیم و در تلاشیم مسابقات فینال لیگ از طریق سایت Twitch که ویژه پخش زنده مسابقات بازی‌های رایانه‌ای است، به صورت زنده پخش شود.

وی ادامه داد: مسابقات بازیکنان ایرانی در فرانسه نیز از طریق این سایت به صورت زنده پخش خواهد شد و در مورد اعزام تیم کانتر به مسابقات جهانی نیز باید گفت که سال گذشته تیمی از ایران به مسابقات اعزام شد که نتایج قابل قبولی کسب نکرد. به همین دلیل امسال برای اعزام تیم از ایران مردد هستیم.

مدیرعامل شرکت مکعب درپایان این نشست خبری درخصوص مسابقات Clash Royale گفت: این مسابقات قرار بود در هر 10 روز لیگ برگزار شده و در نهایت در روز فینال قهرمان آن مشخص شود. اما به دلیل زمان‌بر بودن مراحل اداری اعزام جهت گرفتن وقت سفارت و غیره، این مسابقات هفته گذشته به پایان رسید و سعید افسردیر مقام قهرمانی را کسب کرد.

بنابراین گزارش؛مسابقات سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران تا روز22 شهریور ماه درسالن نمایشگاهی برج میلاد برگزاروهمچنین مسابقات فینال ومراسم اهدای جوایز این دوره ازلیگ نیز روز 23 شهریورماه ازساعت 20 الی 22 برگزارمی شود.


کد خبر: 2246 / زمان انتشار: چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 09:08