به گزارش پایگاه خبری آدینه نو، دکتررضا ظفرمند رئیس هیئت داوران آیدیران دوشنبه 22 آذر 95 در مراسم افتتاحیه جشنواره طراحی صنعتی آیدیران که باحضور طراحان صنعتی کشور در محل مجموعه فرهنگی انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار شد با اشاره به خلاقیت و استعدادهای موجود درزمینه طراحی در ایران گفت:آیدیران یک حرکت آغازین در طراحی صنعتی است که یکی از پیامدهای آن معرفی طرح ها و ایده های صنعتی برتر به نهادهای تصمیم ساز کشور در سطح خورد و کلان است.

وی ادامه داد:در این دوره از جشنواره نسبت به دوره قبل مخاطبان بیشتر و افزونتر و کیفیت طراحی ها ،بهتر و بالاتر رفته است،گروههای بیشتری محصولات طراحی شده خود رابه معرض ارائه قرار دادند.

ظفرمند با اشاره به دقت خاص در داوری آثار رسیده به جشنواره خاطرنشان کرد:برای داوری آثاربالاترین مرحله با رعایت بی طرفی کامل و انصاف از سوی هیئت داوران اعمال شد و ارزیابی کاملی با تبادل نظر و وزن دهی برای معیارها براساس میانگین نظر داوران انجام شده است.

وی افزود:آیدیران برای ارائه طراحی های صنعتی محصولات خود کانال اینترنتی ایران tv را در شبکه های مجازی طراحی کرد تا ارتباط مخاطبان این تلویزیون اینترنتی تخصصی تر شده و با مراجعه طراحان صنعتی سهل تر شود.

در ادامه مراسم دکترنیری سجادی مدیرستادفناوری های نرم هویت ساز در معاونت علمی ریاست جمهوری نیز طی سخنانی با اشاره به اهمیت موضوع طراحی صنعتی در کشور اظهارداشت:تازمانی که مطالبه ایجاد نشود ،مسئولین ما متوجه این موضوع نخواهند شد

وی افزود:در کشور ما همت والایی در ایجاد این جریان مبارک و مقدس وجود دارد و همه ما باید در این حوزه فعالیت کنیم ،حرکت خودجوش و فزاینده طراحی صنعتی یکی از عرصه های درآمدزا برای کشور است.

نیری سجادی درپایان تصریح کرد:مقوله طراحی صنعتی در کشورما ضرورت توجه خاص را می طلبد.چراکه افرادمستعد و متخصصین خاصی در این زمینه داریم که می توانند در این عرصه به اقتصاد کشور کمک های شایانی کنند.

درپایان برگزیدگان این دوره از جشنواره معرفی و جوایز خود را دریافت کردند.


کد خبر: 136 / زمان انتشار: چهارشنبه 24 آذر 1395 ساعت 16:52