تازه‌های نقشه‌برداری مغز ایران عنوان نخستین سمپوزیومی است که توسط آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز در 2 مهر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آدینه نو به نقل ازپایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نخستین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران 2 و 3 مهرماه سال جاری در محل پردیس دانشکده فنی دانشگاه تهران و آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز برگزار می شود.

در این سمپوزیوم سخنرانی هایی جهت ارائه آخرین فناوری ها در حوزه نقشه برداری مغز ارائه می شود تا مخاطبان با این دستاوردها آشنا شوند که سخنرانانی همچون کمال خرازی دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی، محمدرضا آی رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، امیر حسین بتولی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از جمله این سخنرانان هستند.

همچنین در مدت زمان برگزاری این سمپوزیوم 10 کارگاه جانبی توسط اساتید برجسته این حوزه برگزار می شود و برپایی غرفه هایی جهت ارائه دستاوردهای محققان کشور در این حوزه نیز از دیگر بخش های این سمپوزیوم است. آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در راستای پاسخگوئی به بخشی از نیازهای پژوهشی وفناوری کشور در زمینه ایجاد زیر ساخت تصویربرداری و تحریک مغزی لازم برای تحقیقات شناختی، ارائه خدمات دانش بنیان و روز آمد در حوزه علوم و فناوری های شناختی با بهره گیری از امکانات و نیروهای متخصص ایجاد شده است .

برگزاری کارگاه های آموزشی و سمپوزیوم های مختلف نیز یکی از اقداماتی است که این آزمایشگاه انجام می دهد تا محققان در کشور با استفاده از امکانات این آزمایشگاه در مسیر توسعه و پیشرفت حوزه نقشه برداری مغز در کشور حرکت کنند.

هفته دولت 1396 با شعار "تدبیر و امید برای تولید و اشتغال" از 2 الی 9 شهریورماه برپاست.


کد خبر: 2239 / زمان انتشار: سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 13:53