Image result for ‫ساختمان جدید دانشکده پزشکی دانشگاه تهران افتتاح شد‬‎

به گزارش پایگاه خبری آدینه نو ، ساختمان جدید دانشکده پزشکی دانشگاه سه شنبه 21 شهریور ماه طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس و مدیران دانشگاه و جمعی از مدیران بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل آمفی تئاتر شهید زین الدین افتتاح شد.

در ابتدا این مراسم پس از قرائت کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، دکتر ثقفی رئیس دانشگاه سخنرانی نمود.

رییس دانشگاه شاهد 90 درصد ساخت و سازهای دانشگاه شاهد را مرهون حمایت‌های بنیاد شهید خواند و بیان داشت: درصد کمی از فعالیت‌های عمرانی دانشگاه با بودجه دولتی انجام می‌شود.

دکتر ثقفی طی سخنانی اظهار کرد: دانشکده پزشکی از بدو تاسیس در خیابان دهکده سابق در بلوار کشاورز بود که در ساختمان غیر آموزشی و تغییر کاربردی داده ایجاد شده بود و در شرایط سخت و خارج شأن اساتید و اعضای هیات علمی و کارمندان این دانشگاه فعالیت می‌کرد بر این اساس تصمیم گرفته شده دانشکده‌ای در پردیس دانشگاه و در طرح جامع ساخته شود و طراح و پیمانکار پروژه انتخاب شدند.

ایشان ادامه داد: با توجه به تجربیات موفق ما در ساخت دو دانشکده هنر وکشاورزی تصمیم بر این شد که از شرکتی به عنوان ناظر و تکمیل کننده پروژه استفاده کنیم.

رییس دانشگاه با بیان اینکه در احداث ساختمان دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد به هیچ وجه از بودجه دولتی کمک نگرفته‌ایم، تاکید کرد:‌ منابع این پروژه از بنیاد شهید و امور ایثارگران تامین شده است.

ایشان با اشاره به شروع پروژه ایجاد ساختمان پزشکی شاهد از سال 93 گفت: 90 درصد ساخت و ساز در این دانشگاه مرهون حمایت‌های بنیاد شهید است که به لحاظ معنوی و به لحاظ مادی از دانشگاه حمایت می‌کند.

دکتر ثقفی در ادامه با اشاره به این که دانشکده ، پرستاری، مامایی و طب سنتی نیز قرار است در آینده نزدیک در دانشگاه شاهد احداث شود بیان داشت: ساخت و سازها برای گروه علوم پزشکی در سه فاز پیش بینی شده است و در این راستا امروز فاز اول مجموعه گروه علوم پزشکی را افتتاح کردیم.

ایشان ادامه داد: ساخت کلاس‌ها و اتاق اساتید مراحل نهایی خود را پشت سر می‌گذارد و در سال جاری به دنبال تکمیل این فاز از کار نیز هستیم.

رییس دانشگاه با اشاره به اینکه پروژه‌های عمرانی بعضا یا در مرحله طراحی و اجرا مشکل دارند و یا به دلیل کمی بودجه تصویب شده پیش نمی‌روند و معمولا بیش از 25 سقف پروژه تغییرات دارد، ادامه داد:‌ خوشبتخانه ما در این موارد هیچ مشکلی نداشتیم و خوشحالیم که این پروژه را با موفقیت پشت سر گذاشتیم.

دکتر ثقفی با بیان اینکه دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد 6852 متر وسعت دارد، افزود: 3850 متر فضای مفید و 3000 متر مجموع فضای مشاع و عمومی این مجموعه است.همچنین مبلغ قرار داد احداث ساختمان 12 میلیارد 127 میلیون تومان است.

رییس دانشگاه با بیان اینکه این دانشکده دارای یک بخش آزمایشگاهی و بخش آمفی تئاتر است گفت: بخش کلاس‌ها و فضای دانشجویی و اتاق اساتید در فاز بعدی پروژه احداث خواهد شد.

ایشان بیان داشت: 1954 متر فضای آزمایشگاهی در این ساختمان ایجاد شده و 18 ازمایشگاه برای دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد ساخته شده است.

دکتر ثقفی در پایان خاطرنشان کرد: ارزیابی و رتبه بندی و اعتبار سنجی دانشگاه‌های علوم پزشکی طی چندسال اخیر در وزارت بهداشت فعالیتی آغاز شده و بر این اساس دانشکده پزشکی دانشگاه شاهد نیز مورد ارزیابی قرار گرفته و نهایتا در کل کشور دانشگاه شاهد جزو 7 دانشگاه برتر در حوزه علوم پزشکی معرفی شده است.

در ادامه ی مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در جایگاه حاضر شد و به ایراد سخنان خود پرداخت.

ایشان در ابتدای سخنان خود بیان داشت: دانشگاه شاهد دانشگاهی ارزش آفرین و یادگار امام و رهبری است و وابسته به شهید و شهادت است و لذا باید از همه ابعاد باید برتری داشته باشد و ارزش آفرین باشد.

ایشان افزود: امیدواریم روز به بروز شاهد پیشرفت دانشگاه شاهد باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی با بیان اینکه دشمن در حال حاضر به سراغ جوانان ما آمده است و به هیچ چیز رحم نمی‌کند، تاکید کرد: ترور دانشمندان هسته‌ای شاهدی بر این ماجرا است چرا که این دانشمندان بدون اینکه جرمی مرتکب شده باشند و تنها به علت اینکه تنها در رشته تحصیلی فعالیت می‌کردند که دشمن مخالف آن بود، ترور شدند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار کرد: رسالت اساسی در دانشگاه شاهد بسیار سنگین است چرا که این کشور هزینه‌های زیادی داده و تا امروز حدود 230 هزار شهید به پای این انقلاب جان خود را داده‌اند و این دانشگاه منتسب به این شهدا است.

ایشان تاکید کرد:‌ مسئولیت در دانشگاه شاهد نسبت به موسسات آموزشی دو چندان است و اساتید این دانشگاه باید با توجه به خدا و پیروی از مقام ولایت فقیه، کشور را حفظ کنند و نباید امیدی را که امروز در دنیا و در دل مردم برای این انقلاب به وجود آمده است را ناامید کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پایان سخنان خود با بیان اینکه باید تا می توانیم روی کسب علم کار کنیم و دنبال مدرک نباشیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم روز به روز دانشکده‌های مختلف در دانشگاه شاهد افتتاح شوند و دانشگاه را به عنوان خانه دوم خود حفظ کنیم.

گفتنی است درپایان مراسم حجت الاسلام والمسلمین شهیدی به اتفاق دکتر ثقفی و جمعی از مهمانان این مراسم از قسمت های مختلف این دانشکده دیدن کردند.


کد خبر: 2241 / زمان انتشار: سه شنبه 21 شهریور 1396 ساعت 14:31