در دومین نشست علمی تخصصی پوشش و پدافند غیر عامل عنوان شد؛
تاجیک نوری: زلزله پدیده‌ای طبیعی و عدم آمادگی ما غیر طبیعی است

 

تاجیک نوری: زلزله پدیده‌ای طبیعی و عدم آمادگی ما غیر طبیعی است

معاون امداد و نجات جمعیت هلال امر استان تهران گفت: توزیع اقلام زیستی همچون پوشاک و سایر منسوجات از مهمترین نیازها در زمان رخ دادن بلایای طبیعی است.

به گزارش پایگاه خبری آدینه نوبه نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، دومین نشست علمی تخصصی پوشش و پدافند غیر عامل با عنوان "زلزله و منسوجات امدادی" برگزار شد.

در این نشست، حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، روح الله باقرزاده، عضو هیئت علمی دانشگاه امیرکبیر، رامین رادنیا، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، ابراهیم تاجیک نوری، معاون امداد و نجات جمعیت هلال امر استان تهران، مرتضی اکبرپور، معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور و جمعی از طراحان، تولیدکنندگان، دانشگاهیان و صاحبان صنعت در تالار رودکی برگزار شد.

ابراهیم تاجیک نوری، معاون امداد و نجات جمعیت هلال امر استان تهران در این نشست، ضمن ارائه توضیحاتی درباره وظایف سازمان امداد و نجات به عنوان تخصصی ترین سازمان امدادی جمعیت هلال احمر بیان کرد: این جمعیت در زمان به وقوع پیوستن بلایای طبیعی از جمله زلزله، بیش از هر چیز دیگری به توزیع اقلام زیستی همچون پوشاک و سایر منسوجات نیاز دارد.

او افزود: امیدواریم تا در این راستا، سطح کمی و کیفی خدمات افزایش یابد و به ویژه در امر تأمین منسوجات، شاهد همراهی طیف گسترده ای از فعالان این عرصه با چنین جریاناتی باشیم.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال امر استان تهران ادامه داد: انواع مختلفی از پوشاک همچون ستادی عملیاتی، مناسب برای فصول سرد و گرم و متناسب با سلسله مراتب سازمانی وجود دارد که البته شرایط طراحی و تولید البسه باید متناسب با وضعیت اقلیمی، سطح کاربردی، رعایت ملاحظات فرهنگی و اجتماعی و رعایت الزامات راحتی استفاده و فعالیت باشد.

او با اشاره به اینکه زلزله پدیده‌ای طبیعی و عدم آمادگی ما غیر طبیعی است تأکید کرد: تبیین نیاز فعلی کشور ما در حوزه منسوجات کاربردی برای مقابله با حوادث طبیعی امری حائز اهمیت است و امیدواریم در آینده نزدیک شاهد افزایش همه سویه آمادگی در مقابله با این پدیده ها باشیم.


کد خبر: 2535 / زمان انتشار: سه شنبه 19 دی 1396 ساعت 17:48